Cechy dobrych mebli laboratoryjnych

2022-08-07
W każdym laboratorium musimy mieć dobre wyposażenie, które jest do niego dostosowane. Dotyczy to jednakowo wyposażenia laboratoryjnego, takiego jak urządzenia pomiarowe i analityczne, szkła laboratoryjnego oraz mebli. Czy meble laboratoryjne są naprawdę taki istotne?

Dlaczego meble laboratoryjne są ważne?


Na samym początku musimy powiedzieć sobie o tym, że laboratoria mogą być różne. Zaliczamy do nich na przykład sale dydaktyczne w szkołach i na uczelniach, laboratoria rozwojowe i badawcze, laboratoria certyfikujące oraz laboratoria kontrolne na przykład w zakładach pracy. Dobre meble laboratoryjne Renggli zapewniają nam maksimum bezpieczeństwa oraz ergonomii.

Bezpieczne meble laboratoryjne


Na pierwszym miejscu musi być zawsze bezpieczeństwo. Meble laboratoryjne muszą być stabilne, wytrzymałe i muszą być łatwe w czyszczeniu. Dodatkowo muszą być wykonywane z materiałów, które trudno wchodzą w reakcje chemiczne, a szczególnie dotyczy to mebli laboratoryjnych, które są umieszczane w laboratoriach chemicznych. W laboratoriach wytrzymałości materiałów z drugiej strony nacisk będzie położony głównie na wytrzymałość, ponieważ w takim miejscu maszyny pomiarowe (na przykład do zrywań) są po prostu ciężkie.
meble laboratoryjne

Ergonomia


Ergonomia również jest istotna i wpisuje się w jakimś stopniu w zasady BHP, jednak tutaj chcemy powiedzieć o nieco innym kontekście ergonomii. W wielu laboratoriach ma istotne znaczenie to, jak bardzo pracownik laboratorium jest wydajny. Ergonomiczne meble sprawiają, że nasi pracownicy po prostu pracują sprawniej.