Plastry na odciski

2021-04-22

Plastry na odciski, modzele oraz nagniotki są powszechnie dostępne i stosowane. Dzięki nim można z powodzeniem złagodzić zmiany spowodowane stałym, zbyt intensywnym naciskiem oraz tarciem. Na rynku można dostać nie tylko plastry zwykłe, ale także inne rodzaje, na przykład z kwasem salicylowym. Produkty te działają zmiękczająco, rozpulchniają naskórek oraz przyspieszają złuszczanie. 

Plastry na odciski, modzele i nagniotki - jakie wybrać?

W przypadku częstego borykania się z nawracającymi odciskami warto wybrać produkt dobrej jakości, który odpowiednio zabezpieczy stopę oraz wspomoże jej gojenie się, a więc powrót do zdrowia. Dobry plaster chroni ranę przed zabrudzeniem oraz zmniejsza ilość bakterii, które potencjalnie mogą być wchłaniane jeżeli plaster nie zostanie założony. Istotnym jest, aby wybrane plastry były wytrzymałe pod kątem mechanicznym oraz charakteryzowały się wysoką przylepnością. Nie powinny one także ograniczać ruchów, natomiast ich dopasowywanie się do anatomicznych kształtów ciała może zwiększyć poziom komfortu oraz wygody chorego. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na przykład na plaster z włóknem z bambusa, który wyróżnia się niezwykłą elastycznością. Można wybrać także plastry z klejem stworzonym na bazie cukru trzcinowego i aloesu, który to wykazuje dodatkowe właściwości antybakteryjne oraz antykorozyjne.

Zakładanie plastrów

Przed założeniem każdego plastra należy pamiętać o dokładnym umyciu, oczyszczeniu oraz osuszeniu stopy. Następnie zdejmuje się papier ochronny z przylepnej strony produktu pamiętajac o zachowywaniu szczególnej ostrożności oraz o niedotykaniu samoprzylepnej warstwy plastra. Produkt należy założyć tak, aby otaczał on odcisk, nie powinien być on dłużej na skórze niż 24 godziny. Po upływie tego czasu plaster należy zmienić na nowy z mega medic.