Czy lepszy lek przeciwbólowy w żelu czy w tabletce

2019-07-12

Czasami trudno poradzić sobie bez dobrego leku przeciwbólowego, szczególnie jeżeli nieprzyjemne uczucie bólu towarzyszy od dłuższego czasu. To właśnie wtedy chcemy się jak najszybciej pozbyć tego niepokojącego symptomu. W Polsce sporo osób wciąż najczęściej korzysta z tabletek przeciwbólowych, a tymczasem w wielu przypadkach lepiej byłoby po prostu zastosować na przykład żel Ketonal, który doskonale działa miejscowo.

Zalety stosowania leku żel Ketonal

Jakie są największe zalety stosowania leków w postaci żelu? Taki lek można nanieść po prostu miejscowo, a zatem sprawdza się idealnie na przykład po stłuczeniach, albo gdy z przepracowania bolą nas mięśnie lub kręgosłup. Żel Ketonal można zastosować na przykład na barki lub krzyż, będzie działał miejscowo i szybko przyniesie ulgę. Ogromnym plusem jest to, że miejscowo zadziała również na rozwijający się stan zapalny. Dzięki temu żel Ketonal usunie nie tylko sam symptom w postaci bólu, ale też właśnie jego przyczynę.

Odciążenie układu pokarmowego

Miejscowe szybkie działanie uśmierzające ból to oczywiście najważniejszy plus zastosowania tego typu leku. W końcu o szybką ulgę chodzi chyba każdemu, kto odczuwa nieprzyjemny i uporczywy ból. Drugim bardzo dużym plusem jest natomiast też odciążenie układu pokarmowego, który bardzo często jest w fatalnej formie, jeżeli regularnie używa się leków przeciwbólowych. Żel to zatem dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na przykład na ból żołądka po użyciu tradycyjnych leków.