Skuteczne sposoby na zatoki

2019-06-21

Ból zatok bywa naprawdę bardzo męczący i odbiera ochotę na wiele aktywności w życiu. Problemy z zatokami mogą pojawić się nagle i trwać nawet kilka tygodni. Poniżej kilka niezawodnych sposobów na radzenie sobie z bólem zatok.

Skuteczne lekarstwo - Ibuprom Zatoki

Bólu zatok naprawdę trudno jest pozbyć się bez leków. Polecany jest na przykład Ibuprom Zatoki, dzięki któremu można pozbyć się tak męczącego uczucia ucisku oraz bólu głowy, który pojawia się na przykład podczas pochylania się do przodu. Warto o tym pamiętać i już w pierwszych momentach, gdy pojawia się ta męcząca infekcja, sięgnąć po odpowiednią dawkę tabletek Ibuprom Zatoki.

Naświetlanie lampami solarnymi

Druga dobra opcja to rozgrzewanie zatok na przykład za pomocą specjalnych lamp. Mogą to być specjalne lampy solarne lub lampy emitujące ultrafioletowe, a także lampy solne. Za pomocą światła emitowanego z tych lamp wygrzewa się zatoki, co pomaga radzić sobie z infekcją. Taką kurację należy odpowiednio długo kontynuować, bo pojedyncze naświetlania od przypadku do przypadku nie przyniosą żadnych rezultatów. 

Inhalacje z soli fizjologicznej

Inhalator to jedna z lepszych rzeczy w domu, którą można kupić w każdej aptece tak naprawdę za grosze. Inhalator przyda się w domach, w których są małe dzieci, ale regularnie mogą z nich korzystać również osoby mające częste problemy z zatokami. Inhalacja należy wykonywać z soli fizjologicznej, którą można kupić w każdej aptece.