Sposoby na kaca

2019-04-10

Z pewnością każdy przynajmniej raz w swoim życiu doświadczył przykrego uczucia towarzyszącego człowiekowi o poranku, po mocno zakrapianym spotkaniu ze znajomymi wczorajszego wieczora. Kac, bo oczywiście o nim mowa, potrafi bardzo skutecznie odebrać chęć do życia i położyć do łóżka nawet najbardziej odpornego na tego typu dolegliwości człowieka.

Domowe sposoby

Aby móc próbować domowymi sposobami walczyć z kacem, trzeba najpierw poznać zasadę jego powstawania. A jest ona bardzo prosta, bo polega w głównej mierze po prostu na bardzo poważnym odwodnieniu się organizmu. W takiej sytuacji jedną z najlepszych rzeczy, które można zrobić, jest po prostu staranie się pić maksymalnie dużej ilości wody. Oczywiście organizm może mieć trudności z jej przyjmowaniem, jednak jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na odzyskanie dobrego samopoczucia.

A może coś z apteki?

Doskonałym sposobem jest również dołączenie do pitej wody środków farmakologicznych, które wykazują działanie przeciwbólowe. Jednym z najlepszych tego typu środków jest na pewno Solpadeina. Zawiera ona w sobie dużą dawkę paracetamolu, kodeiny i dla lepszego efektu działania również kofeiny. Solpadeine zakupić można w formie tabletek, jednak zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zażywanie jej w formie rozpuszczalnej w wodzie. W ten sposób popijając ją rozpuszczoną, można w nawet kilkadziesiąt minut postawić się na nogi, po nawet najtrudniejszej nocy.