Jak działa odżywka do włosów farbowanych?

2017-08-14

Odżywka do włosów farbowanych jest niezbędna, jeżeli zależy nam na zachowaniu odpowiedniego blasku oraz dobrej kondycji włosów. Jest to produkt niesłychanie przydatny w sytuacji, kiedy to nasze włosy są suche i uszkodzone. Pamiętać należy o tym, że odżywka do zniszczonych włosów nie naprawi w 100% uszkodzeń struktury, ale skutecznie poprawi wygląd włosów i sprawi, że będą one zdecydowanie łatwiej się układać. Takiego fantastycznego efektu nie uda nam się osiągnąć, stosując wyłącznie zwykłe szampony do włosów. 

Odżywka pielęgnacyjna


Głównym zadaniem odżywki jest oczywiście nawilżanie włosów. Zawartość wody, która znajduje się we wnętrzu naszych włosów informuje nas o poziomie nawilżenia. Jeżeli wody jest mało, to włosy są bardzo suche, przez co podatne są na elektryzowanie. Pamiętać należy o tym, że wody włosom nie można dostarczyć od zewnątrz, dlatego też z pomocą przychodzi nam właśnie profesjonalna odżywka do zniszczonych włosów. Głównym zadaniem tych preparatów jest zatrzymanie wody w obrębie wnętrza włosa. Każda odżywka zawiera takie składniki jak np. gliceryna, sorbitol czy glikol propylenowy, które doskonale utrzymują wilgoć w obrębie włosów.


Ochrona włosów


Bardzo ważnym zadaniem odżywek jest również zapewnianie skutecznej ochrony włosom. Profesjonalna odżywka do włosów farbowanych chroni włosy nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniem, ale również przed suszarkami, lokówkami, prostownicami czy promieniowaniem UV. Porządne odżywki zabezpieczą nasze włosy również przed chlorem zawartym w wodzie.