Suplementy diety i odżywki z dobrego źródła

2017-07-11
Różnego rodzaju suplementy i odżywki to podstawa wzbogacenia diety oraz treningu w drodze po lepszą sylwetkę i zdrowie. Tym bardziej, decydując się na ich zakup, warto mieć na uwadze jakość produktów, a więc i nazwę producenta, od którego pochodzi.

Suplementy diety i odżywki

Jak sama nazwa wskazuje, suplementy są to uzupełnienia dobrze zbilansowanej diety, które w ten sposób dostarczają organizmowi większą ilość substancji korzystnie wpływających na organizm. Jednocześnie należy oczywiście koniecznie pamiętać, że suplementy diety nie są lekami, zarówno pod względem prawnym, jak i pod względem składu. Jest to po prostu świetne źródło witamin, minerałów i innych substancji. Z kolei odżywki to, stosowane najczęściej przez sportowców, koncentraty białkowe określane jako tzw. "środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego". Zatem ich przygotowanie i skład różni się od innych dostępnych środków spożywczych i jest przeznaczone do zaspokajanie specjalnych potrzeb, na przykład tych powstających w trakcie aktywności fizycznej.

Sprawdzone źródła - Swanson

Zarówno odżywki, jak i suplementy diety są obecnie szeroko dostępne tak w różnego rodzaju sklepach, jak i w internecie. Jednak decydując się na ich zakup, warto mieć sprawdzone źródło, w którym możemy nabyć jak najwyższej jakości produkty przy stosunkowo niskiej cenie. Przykładowo firma Swanson Heatlh Products funkcjonuje na rynku już od niemal 45 lat, co jest najlepszą gwarancją jakości oferowanych przez nią produktów. Sprawdzony producent i źródło suplementów i odżywek ma olbrzymie znaczenie, gdyż wpływa na nasze zdrowie.