Ekologiczne suplementy diety

2017-01-15

Podstawą zdrowej diety codziennej powinny być składniki pochodzenia naturalnego i organicznego. W tym celu jako suplementację żywienia stosować można różne kompozycje elementów, nie posiadających w swoim składzie żadnych sztucznych barwników, ulepszaczy, chemicznych dodatków oraz konserwantów. Z tego powodu suplementy diety bardzo często są podstawą diety wegetariańskiej oraz wegańskiej.

Chlorella i Spirulina

Najpopularniejszymi suplementami diety pochodzenia naturalnego są chlorella i spirulina. Produkty te charakteryzują się bardzo wysoką ilością składników odżywczych, mineralnych i witamin. Dzięki temu są w stanie dostarczyć organizmowi wiele elementów odpowiedzialnych za dobre i zdrowe samopoczucie. Ze względu na pochodzenie organiczne, środki te są bardzo dobrze przyswajane przez organizm.

Suplementy organiczne

Chlorella i spirulina mogą być również łączone i podawane np. w formie jednego suplementu, pod postacią kapsułek. Suplement diety Chlorella i spirulina firmy Rainforest Foods posiadają wiele certyfikatów i gwarancji producenckich, takich jak:

  • certyfikat ekologiczny Soil Association
  • logo UE w postaci zielonego liścia
  • kod certyfikacji dla firmy Rainforest

Tabletki te nie posiadają żadnych wypełniaczy dodatkowych, takich jak stearynian magnezu, który negatywnie wpływa na system odpornościowy i krew, a jedyne jego zastosowanie w innych suplementach diety powiązane jest z jego właściwościami smakowymi.