4 sposoby na mocne paznokcie

2016-12-21

Istnieje wiele skutecznych sposobów na wzmocnienie paznokci. Oprócz naturalnych surowców dostępnych w każdej kuchni, warto też sięgnąć po sprawdzone suplementy diety, które znajdziemy w aptece online. Połączenie paru metod pozwoli na uzyskanie bardziej satysfakcjonujących efektów w postaci mocnych i zdrowych paznokci niczym po profesjonalnym zabiegu manicure.4 sposoby na mocne paznokcie1. Jednym z najpopularniejszych sposobów na wzmocnienie paznokci jest stosowanie mieszanki oliwy z oliwek ze sokiem z cytryny. Wystarczy podgrzać pół szklanki oliwy ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny i moczyć paznokcie w eliksirze przez 15 min.


2. Niezwykle pomocna okazuje się być kuracja witaminowa, a szczególnie wcieranie w płytkę paznokcia ampułek z witaminą A+E, które można bez problemu kupić w każdej aptece online. Warto także stosować olejek rycynowy, który również wzmocni paznokcie.


3. Chociaż naturalne metody wzmacniania paznokci są niezwykle skuteczne, to jednak na efekty trzeba trochę poczekać. Jeśli więc ktoś potrzebuje szybkiego poprawienia stanu paznokci, to można wyposażyć się w specjalistyczne odżywki. Po nałożeniu ich na płytkę paznokcia, tworzy się na niej twarda warstwa chroniąca przed uszkodzeniem. Drogeria i apteka online oferują szeroki wachlarz wyboru tego typu produktów.


4. Posiadaczki kruchych i łamliwych paznokci powinny zainwestować w lepszej jakości lakiery, które zawieją akryl czy nylon, a do zmywania ich najlepiej wybierać zmywacze pozbawione acetonu i zawierające witaminy oraz składniki odżywcze.