Najbardziej skuteczne zioła na uspokojenie

2016-12-15

Współczesne czasy nie sprzyjają zachowaniu spokoju - szybkie tempo życia, stres, zabieganie i codzienne troski powodują, iż coraz więcej osób ma problemy z zapanowaniem nad nerwami. W związku z tym pojawia się przemęczenie, osłabienie, lęk, rozdrażnienie, napięcie emocjonalne i szereg innych nieprzyjemnych dolegliwości. Długotrwały i nawracający stres może być bardzo niebezpieczny - dlatego trzeba z nim walczyć. Środki farmakologiczne są często ostatecznością, dlatego najpierw lepiej sięgnąć po coś łagodniejszego. Skuteczną bronią mogą być zioła na uspokojenie Leki Natury, które pomagają pokonać codzienne stany nerwowe.


Jednym z najbardziej znanych i popularnych ziół na uspokojenie jest melisa, która łagodzi nerwy i stany lękowe, przynosi ulgę w bólach migrenowych (wywołanych stresem), a dodatkowo pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Dużym plusem tego zioła jest to, iż nie wywołuje senności  - dlatego można ją pić profilaktycznie w ciągu dnia. Melisa to zioło bezpieczne, które może być spożywane nawet przez dzieci - niejednokrotnie jest składnikiem herbatek przeznaczonych dla najmłodszych.


Inne zioła na uspokojenie, które mogą wspomóc walkę ze stresem i nadpobudliwością nerwową to: lawenda, lipa, dziurawiec zwyczajny, passiflora, chmiel, kozłek lekarski oraz korzeń żeń - szenia. Wszystkie wymieniona zioła mają działanie uspokajające, kojące nerwy, wyciszające i odprężające. Leczenie tymi ziołami jest bezpieczne i nie powinno wywoływać skutków ubocznych. Jednak należy pamiętać o tych, iż niektóre z nich - zwłaszcza spożywane w nadmiarze i przez alergików - mogą przynieść niepożądane działanie.