Dlaczego warto ćwiczyć w ciąży?

2016-11-25
Ciąża to okres, który wymaga zastosowania szczególnych zasad, dzięki którym nasze dziecko będzie rozwijać się poprawnie. Niejednokrotnie wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Trzeba jednak mieć w pamięci to, że nie jest chorobą i o ile nie mamy do czynienia z ciążą zagrożoną i nie dzieje się nic, co mogłoby zagrozić dziecku, możemy funkcjonować niemalże tak jak przed ciążą. Tyczy się to również ćwiczeń. Oczywiście, z części z nich będziemy musieli zrezygnować zgodnie z zaleceniami lekarza i trenera personalnego, ale jednak ćwiczyć możemy, a nawet powinniśmy. Dlaczego?

Poród

Ćwiczenia w ciąży są świetnym sposobem na zwiększenie wytrzymałości organizmu i przygotowaniem się na bardzo duży wysiłek, jakim jest poród. Im bardziej sprawna kobieta, tym większa szansa na to, że przebiegnie on szybko i bez większych komplikacji.

Łatwiejszy powrót po formy po porodzie

Powrót do sylwetki sprzed ciąży nie należy do rzeczy łatwych. Proces ten będzie dużo prostszy, jeśli ułatwimy go sobie regularnymi ćwiczeniami, także podczas ciąży. Jeśli mamy wątpliwości na jakich partiach ciała się skupić i jak ćwiczyć w czasie ciąży, zdecydowanie powinnyśmy skonsultować się ze specjalistą. Jest to niemalże niezbędne, aby nie zrobić krzywdy sobie, a tym bardziej naszemu maleństwu. Już jedno takie spotkanie z trenerem, może pomóc nam zdobyć motywację do dalszych ćwiczeń.