Właściwości zdrowotne tranu Mollers

2016-09-12

Koncentrat o oleistej konsystencji, otrzymywany ze świeżej wątroby dorsza, został spopularyzowany w latach 60. ubiegłego wieku. Wówczas odkryto, że tran zawiera bardzo wartościowe nienasycone kwasy tłuszczowe. Wśród nich znajdują się również te z grupy omega-3 oraz omega-6. Należą do nich kwasy: dokozaheksaenowy DHA oraz dokozaheksaenowy EPA. Tran jest również bogaty w witaminy A i D i posiada wiele korzystnych właściwości.

Jedna porcja tranu Mollers dziennie wystarczy, aby w znacznym stopniu wzmocnić układ odpornościowy. Szczególnie zalecane jest przyjmowanie go w okresie jesienno-zimowym, ponieważ może ustrzec przed przeziębieniami i poważniejszymi wirusami. Tran posiada również wpływ na pracę mózgu. Zażywany regularnie, usprawnia koncentrację i pamięć, oraz pomaga osobom chorym na Alzheimera. Przyjmując tran Mollers, organizm wzmacnia swój układ krwionośny; obniża cholesterol, zapobiega niedokrwieniu serca oraz zakrzepom.

Jego zalety można odczuć także w innych aspektach. Tran Mollers dostarczany w kapsułkach wzmacnia kości poprzez zawartość wapnia i fosforu, dzięki obecności kwasów omega zapobiega chorobom oczu i wpływa pozytywnie na skórę oraz ma silne działanie antynowotworowe i zmniejsza ryzyko przerzutów.