Woda morska do nosa lekiem na nieżyt

2016-09-03

Infekcje górnych części dróg oddechowych bardzo często wiążą się z uciążliwym katarem oraz zapaleniem zatok. Stosowanie sztyftów oraz olejków nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty, a często powoduje dodatkowe komplikacje, np. nadwrażliwość śluzówek. Dlatego dobrze jest skorzystać ze sprawdzonych metod naturalnych.

Aplikowana bezpośrednio, woda morska do nosa przynosi natychmiastową ulgę. Doskonale sprawdza się przy każdym rodzaju kataru. Niezależnie czy jest on wywołany przeziębieniem, czy ma podłoże alergiczne, woda morska do nosa radzi sobie z każdym rodzajem nieżytu. Delikatnie usuwa wydzielinę z jam nosowych, wypłukuje wszystkie pyłki mogące podrażniać śluzówkę oraz zmniejsza podrażnienie i obrzęk wywołany intensywnym katarem. Stosowanie wody morskiej do nosa nie powoduje żadnych komplikacji i nie wywołuje reakcji alergicznych. Zwalcza objawy infekcji wirusowych i oczyszcza drogi oddechowe.

Woda morska dostępna w sprayu, posiada również wiele pierwiastków, m. in. magnez, potas, miedź i cynk. Ze względu na silne działanie bakteriobójcze oraz nawilżające, poleca się wodę morską do nosa również dzieciom. Nie ma także żadnych ograniczeń dotyczących długości i częstotliwości jej używania.