Ziołolecznictwo a problemy z oddawaniem moczu

2016-07-26

Kłopoty z oddawaniem moczu to problem dotykający przede wszystkim kobiety, ze względu na specyficzną budowę anatomiczną. Bardzo dużą skutecznością w leczeniu tych problemów wykazują zioła i rośliny, przede wszystkim brzoza i żurawina. Nieprzyjemne dolegliwości mogą również złagodzić: skrzyp polny, lubczyk ogrodowy, jałowiec pospolity czy nawłoć pospolita. Są to zioła moczopędne, które pomagają na wydalenie zbędnych produktów metabolizmu. W sklepach zielarskich czy w aptekach można znaleźć również gotowe mieszanki czy produkty, których stosowanie powinno uregulować wszystkie zaburzenia związane z oddawaniem moczu.


Popularnym lekiem wśród osób, które cierpią na problemy z oddawaniem moczu jest Diabetofort. Jest to roślinny środek leczniczy w postaci płynu doustnego, w skład którego wchodzą: owocnia fasoli, owoc róży, liść jeżyny fałdowanej, kłącze perzu oraz liść brzozy. Zwłaszcza ten ostatni jest znany z bardzo dobrych właściwości moczopędnych. Lek Diabetofort cieszy się bardzo dużą popularnością również wśród osób, u których występują rodzinne predyspozycje do cukrzycy. W takiej sytuacji wielu lekarzy zaleca stosowanie go w celu zmniejszenia tendencji do wzrostu cukru po posiłku.


Przede wszystkim jednak leku Diabetofort nie należy stosować przez dłuższy czas. Zaleca się konsultację z lekarzem w sytuacji, gdy objawy nasilą się bądź nie ustąpią po pięciu dniach zażywania zalecanej dawki.