Synocrom Forte (kwas hialuronowy)

2016-06-21

Kwas hialuronowy jest składnikiem płynu stawowego a jego ubytek powoduje powstanie dolegliwości bólowych i zmniejszoną ruchomość stawu. Żeby temu zaradzić, trzeba podjąć skuteczne leczenie, które może być prowadzone za pomocą środków farmakologicznych, fizykoterapii oraz leczenia chirurgicznego.


Farmakologia dysponuje wieloma lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, dostępnych w postaci doustnej, w iniekcji oraz do stosowania zewnętrznego. Leki podawane bezpośrednio do stawu działają dość szybko ale żeby uzyskać pożądany efekt terapeutyczny, należy zabieg powtarzać.


Jedną z metod leczenia stanów zapalnych stawów jest podanie bezpośrednio do stawu preparatu kwasu hialuronowego. Preparat ten działa znacznie lepiej niż inne leki podane w ten sam sposób. Takim lekiem jest Synocrom Forte, który zawiera 2% kwas hialuronowy.


W przypadku Synocromu Forte przeważnie wystarcza jeden zastrzyk. Jest to sytuacja bardzo komfortowa dla pacjenta ponieważ nie jest on narażony na dodatkowy ból spowodowany wkłuciem. Ponadto Synocrom Forte został otrzymany na drodze nowoczesnej metody biotechnologicznej, która gwarantuje wysokie bezpieczeństwo stosowania preparatu. Nie zawiera on białka zwierzęcego i ma bardzo niski poziom endotoksyn, dzięki czemu nie powoduje alergii. Ponadto jest to roztwór wiskoelastyczny czyli taki, którego lepkość będzie się zmieniała w zależności od dostarczonej energii, co ma znaczenie przy przywracaniu ruchomości stawu.