Jak wybrać odpowiedni rodzaj odżywki do włosów?

2016-06-11

Odżywka do włosów to istotny kosmetyk, zwłaszcza w przypadku pielęgnacji długich pasm. Jak wybrać najbardziej odpowiednią odżywkę do danego rodzaju włosów?

Włosy suche

Chociaż tego typu kosmyki wymagają zazwyczaj bardzo intensywnej pielęgnacji, to jednak zastosowanie zbyt ciężkiej odżywki może skończyć się przetłuszczeniem włosów, nie ich odżywieniem. Najbardziej odpowiednimi preparatami w takiej sytuacji są:

- odżywki w spraju

- odżywki do spłukiwania

W przypadku tych produktów łatwo jest dawkować ich ilość, co zmniejsza ryzyko zbytniego obciążenia pasm.

Włosy przetłuszczające się

W przypadku tego typu kosmyków również należy uważać na przeciążenie włosów substancjami odżywczymi. Stosując odżywkę do spłukiwania należy uważać, by nie nakładać preparatu zbyt blisko skóry głowy. W przypadku włosów długich najlepiej nakładać kosmetyk tylko na ich końce.

Włosy normalne z tendencją do przesuszania

W przypadku włosów podobnie przesuszających się na całej długości można zastosować wyżej podane preparaty lub skorzystać z innej opcji. Taką możliwością jest odżywka połączona z szamponem, która uważana  jest za rozwiązanie bardzo wygodne. Choć takie połączenie nie jest najlepsze w przypadku innych rodzajów włosów, to w przypadku włosów normalnych sprawdzi się najlepiej.