Venoforton - profilaktyka przeciw żylakom

2016-04-30

Problemy z naczyniami żylnymi w większości spowodowane są przyczynami genetycznymi (skłonności dziedziczne), ale także niewłaściwym trybem życia. Mała aktywność fizyczna zmniejsza krążenie krwi w żyłach i sprzyja powstawaniu zastojów.


Przyczyny powstawania żylaków


Żylaki są efektem niewłaściwego funkcjonowania układu krwionośnego. Zadaniem żył jest pompowanie krwi do serca, musi ona pokonywać wiele naturalnych przeszkód. Czasami zdarza się, że krew jest gęsta i nie może pokonać oporu naczyń, wtedy w nich zalega i powstają żylaki.


Żylaki powodują nieestetyczne zmiany, zwłaszcza na kończynach dolnych, ale także są niebezpieczne dla zdrowia. Przewlekła niewydolność żylna może prowadzić do owrzodzeń kończyn dolnych oraz bardzo niebezpiecznej zatorowatości płucnej stanowiącej zagrożenie dla życia.


Zapobieganie żylakom


Mimo genetycznego podłoża chorób żylnych, możemy im zapobiegać. Najważniejsza jest aktywność fizyczna, która pobudza pracę naczyń żylnych. Skuteczne są również preparaty ziołowe, które zwiększają przepustowość żył, zmniejszają krzepliwość krwi i poprawiają elastyczność naczyń.


Venoforton


To preparat roślinny zawierający wyciągi z kasztanowca, głogu, miłorzębu, jemioły i arniki. Wszystkie te zioła mają pozytywny wpływ na elastyczność naczyń żylnych i zapobiegają powstawaniu zastoju krwi w żyłach. Lek należy stosować do zużycia 2 opakowań, a następnie 10 dni przerwy.


Venofortonu nie należy podawać dzieciom, kobietom ciężarnym i karmiącym.