Co warto wiedzieć o naturalnym farbowaniu włosów?

2016-04-17

Wiele osób obecnie coraz częściej decyduje się na naturalne farby do włosów. Wynika to z faktu, że kosmetyki barwiące, które zawierają sztuczne substancje bardzo często niszczą włosy. Dlatego też kobiety zaczynają znów wracać do naturalnych alternatyw. Co warto wiedzieć o naturalnym farbowaniu włosów?

Naturalnie czy z pudełka

Istnieją sposoby, które pozwalają na naturalną zmianę odcienia włosów. Tak działają niektóre zioła, na przykład:

- chna (henna)

- basma

- kora dębu

- pokrzywa

- rumianek

Dwie pierwsze rośliny są stosowane najczęściej w farbach koloryzacyjnych, pozostałe zaś częściej wykorzystuje się w formie płukanek. Kupując gotową naturalną farbę do włosów, na przykład Khadi orzechowy brąz można nastawić się na to, że farbowanie będzie przebiegać podobnie jak w przypadku stosowania farby ze sztucznymi dodatkami. Trzeba jednak pamiętać, że naturalne farby mają zazwyczaj formę proszku i odpowiednią konsystencję należy uzyskać samodzielnie.

Jak przygotować się do farbowania naturalnego

W przeciwieństwie do koloryzacji sztuczną farbą przed farbowaniem włosów henną warto je umyć. Za to po farbowaniu należy nie myć włosów dwa dni, by kolor utrzymał się dłużej. Tak samo jak w przypadku sztucznej farby lepiej nakładać preparat w rękawiczkach.