Kosmetyki naturalne do makijażu

2016-04-16

Kosmetyki naturalne przeznaczone do makijażu to bardzo dobra alternatywa dla wielu osób, które obawiają się wpływu sztucznych składników na skórę. Choć produktów w pełni naturalnych jest jak na razie niezbyt wiele, to jednak ich popularność ciągle wzrasta.

Kosmetyki mineralne do makijażu

Wśród kosmetyków naturalnych przeznaczonych do makijażu można wyróżnić przede wszystkim mineralne. Ich skład często pozwala na używanie ich przez osoby z cerą problematyczną - dzięki zawartości różnego rodzaju glinek oraz cynku. Kosmetyki w całości mineralne często nie posiadają w składzie żadnych tłuszczów - dlatego nie zapychają porów.  Jednym z przykładów takich kosmetyków są te produkowane przez Earthnicity minerals.

Kosmetyki naturalne w części

Kosmetyki do makijażu nadal często muszą zawierać w sobie sztuczne substancje. Tak jest na przykład w przypadku podkładów i pudrów w płynie. Dlatego jeśli ktoś chce uniknąć takich dodatków, powinien wybierać jedynie sypkie formy produktów. Nawet jeśli zawarte w nich minerały zostały oczyszczone, nie zmniejsza to faktu, iż są naturalne. Warto pamiętać, że w minerałach wydobytych prosto z ziemi mogą się znajdować substancje szkodliwe. Dlatego odpowiednie działania laboratoryjne są niestety konieczne.