Sedomix - zioła na uspokojenie

2016-02-29

Uspokajające działanie różnych roślin jest znane od tysiącleci. Przyjmowanie niektórych ziół to doskonały i jednocześnie bezpieczny sposób na ukojenie zszarganych nerwów bez negatywnych skutków ubocznych lub ryzyka uzależnienia.


Preparaty ziołowe takie jak Sedomix stosuje się w przypadku nadmiernego pobudzenia nerwowego i uczucia niepokoju, które pojawia się w stresujących sytuacjach. Po produkt mogą sięgnąć osoby cierpiące z powodu nadmiernego pobudzenia, a także z powodu problemów z zasypianiem. Bezsenność jest często skutkiem napięcia. Lek może się więc przydać w przypadku kłopotów w stresującej pracy lub trudnej sytuacji osobistej. Warto pamiętać, że zioła mają łagodne działanie, ale jednocześnie nie uzależniają, dlatego stanowią stosunkowo bezpieczne rozwiązanie. Najlepsze efekty przynoszą przede wszystkim przy systematycznym stosowaniu przez dłuższy czas.


W skład Sedomixu wchodzi między innymi wyciąg z melisy oraz szyszki chmielu, czyli zioła stosowane tradycyjnie w przypadku kłopotów z nerwami i zasypianiem. Dodatkowo w składzie leku znajduje się  dziurawiec znany z działania przeciwdepresyjnego, a także nalewka z korzenia kozłka, nalewka z owoców różny, nalewka z kwiatostanu głogu i intrakt z ziela owsa. Taka mieszanka pomaga w delikatnym złagodzeniu negatywnych konsekwencji stresu.