Tejpy - rozwiązanie na bóle i urazy

2016-02-09

Każda osoba, która jest aktywna fizycznie narażona jest na różnego rodzaju urazy oraz przeciążenia mięśni. Ich konsekwencją często jest ból, który potrafi całkowicie wykluczyć nas z codziennych aktywności. Nic więc dziwnego, że chcemy jak najszybciej wrócić do formy. Jak to zrobić? Istnieje kilka skutecznych sposobów, jednakże ostatnio prawdziwym hitem polecanym przez specjalistów oraz zawodowych zawodników są tejpy.


Czym są? Tejpy to specjalne, elastyczne taśmy, które przykleja się na ciało w miejscu urazu. Odpowiednie naklejenie tychże plastrów powoduje redukcję napięcia na receptory skórne co ma również wpływ na odczuwanie bólu. Kinesiotaping doskonale sprawdza się więc w przypadku bólów mięśniowych po urazach oraz pomaga nadwyrężonym mięśniom dojść do siebie. Co więcej, plastry te można stosować na zagrożone urazami mięśnie. Stanowią bowiem doskonałą ochronę przed powstawaniem kontuzji. Z tej funkcji szczególnie chętnie korzystają sportowcy.


Popularność tej metody stale rośnie. Nie ma w tym nic dziwnego - plastry nakleja się w prosty sposób, co więcej, są one wodoodporne, dzięki czemu możemy nosić je nawet przez kilka dni, prowadząc normalne, aktywne życie.

Podsumowując, jeśli w wyniku ciężkiej pracy fizycznej lub podczas uprawiania sportu odniesiemy uraz warto, zastosować tę nowoczesną metodę. Nie da się bowiem ukryć, że stosowanie kinesiotapingu pomogło naprawdę dużej ilości osób.