Gdzie kupić i w jakiej formie spożywać jagody goji?

2015-12-08
Jagody kolcowoju tybetańskiego, zwane jagodami goji, jeszcze kilka lat temu były w Polsce towarem bardzo egzotycznym i nieznanym. Obecnie jednak sięga po nie wiele osób, chcących wzbogacić swoją dietę i wspomóc swój organizm w walce z licznymi schorzeniami. Gdzie można kupić jagody goji?

Sklep ze zdrową żywnością

Obecnie chyba każdy sklep ze zdrową żywnością ma w swojej ofercie goji i właśnie tam należy ich szukać, jeśli chcemy kupić jagody z certyfikatem jakości. Da nam to gwarancję, że kupujemy produkt nieskażony środkami ochrony roślin, czyli naprawdę zdrowy dla naszego organizmu.

W sklepie ze zdrową żywnością nabędziemy jagody w paczce. Jagód możemy także szukać w sklepach internetowych.

Targ?

Możemy oczywiście na poszukiwania jagód goji wybrać się na osiedlowy targ. I tu nie powinno być problemu z ich dostępnością. Najczęściej na targu kupimy jagody na wagę.

Dodać należy, że w Polsce kupimy wyłącznie suszone jagody goji. Jest to spowodowane tym, iż istnieje możliwość poważnego zatrucia niedojrzałymi jagodami, zawierającymi solaninę.

Z czym to się je?

Kupiliśmy już nasze jagody. Co dalej? Jak należy je przygotować i jeść?

Możliwości jest naprawdę wiele i tylko od naszej fantazji i preferencji smakowych zależy, w jakim daniu znajdą się nasze jagody. A mogą to być:

- jogurt naturalny z muesli i owocami,

- ciasteczka domowego wypieku,

- koktajl z jagodami goji i innymi dodatkami,

- syrop z jagód z miodem i cukrem trzcinowym.

Dostępność jagód goji jest obecnie bardzo duża. Są one nie tylko zdrowe, ale także stanowią wdzięczny przedmiot kulinarnych eksperymentów. Warto więc po nie regularnie sięgać.