Spory wokół vilcacory

2015-12-09

Amazońskie zioło - vilcacora wzbudza coraz większe kontrowersje. Z jednej strony cieszy się rosnącą popularnością wśród konsumentów, z drugiej strony sprzeciwiają się lekarze. Ich protest nie godzi w działanie vilcacory, ale w przypisywanie jej cech, które nie zostały potwierdzone w badaniach klinicznych.  Chodzi głównie o działanie antynowotworowe. Lekarze obawiają się, że pacjenci będą rezygnować z konwencjonalnego leczenia na rzecz vilcacory. Nie kwestionują jej działań wspomagających leczenie, ale zdecydowanie sprzeciwiają się jego zastępowaniu.

Właściwości vilcacory

Dotychczasowe badania potwierdziły pozytywny wpływ vilcacory na funkcjonowanie układu immunologicznego. Dodatkowo pozytywnie wpływa na zwalczanie:

  •    infekcji bakteryjnych i wirusowych,
  •    stanów zapalnych,
  •    grzybic.

Systematyczne picie herbaty z vilcacory pozwala skutecznie bronić się przed przeziębieniami, grypą i infekcjami dróg oddechowych.

Ogólne podniesienie odporności organizmu ułatwia rekonwalescencję po chemioterapii i radioterapii. Pacjenci szybciej powracają do zdrowia i odzyskują pełną kondycję.  Łatwiej jest im także znieść skutki uboczne tych zabiegów.

Na dalsze wyniki potwierdzające nadzwyczajne właściwości vilcacory musimy jeszcze cierpliwie poczekać.