Miłorząb japoński - czy warto stosować jako kurację?

2015-10-19
Miłorząb japoński (ginkgo biloba) to roślina, która cieszy się uznaniem wielu ekspertów i zwykłych osób. Jako jej główne działanie uważa się poprawę krążenia krwi w mózgu, przez co polepsza się pamięć. Taki efekt uzyskuje się nie tylko przy zwykłych problemach z zapamiętywaniem - ginkgo biloba daje pewien efekt także w przypadku osób z chorobą Alzheimera.

Chociaż miłorząb japoński nie jest jeszcze powszechnie stosowany, to jego skuteczność potwierdza wiele osób. Dzięki swoim właściwościom ginkgo biloba wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych w mózgu, a także na zmniejszenie lepkości krwi, co skutecznie pomaga w przypadku problemów z pamięcią wynikających z niedotlenienia.

Aby przygotować skuteczny preparat z miłorzębu japońskiego wystarczy mieć suszone lub świeże liście tej rośliny. Można z nich przygotować zarówno napar jak i nalewkę. Wiele osób decyduje się także na dodawanie suszonych liści miłorzębu do innych herbat.

Właściwością, która sprawia, iż częste picie naparu z ginkgo biloba jest zalecane to jego właściwości antyoksydacyjne wynikające z wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Ta roślina może wpływać na człowieka w tak dobry sposób, ponieważ sama potrafiła obronić się przed szkodliwymi czynnikami środowiska i to przez setki lat.