Multiwitamina na niedobory odżywcze

2015-03-10

Wszystko, co niezbędne dla zdrowia i prawidłowego rozwoju naszego malucha staramy się zapewnić mu poprzez zdrową dietę oraz suplementy które można nabyć w aptekadziecka.pl. Jednakże nie zawsze dieta ta jest wystarczająca w okresie kiedy maluch intensywnie rośnie i rozwija się na polu fizycznym i umysłowym. W takim wypadku wychodzą na przeciw niezbędne  multiwitaminy dla dzieci w postaci smacznego syropu.

Kompleks witamin dla pełni zdrowia.

Takie suplementy diety zawierają najczęściej kompleks witamin oraz minerałów, które dziecko chętnie przyjmuje ze względu na przyjemny smak syropu. Składniki, które powinny znaleźć się w takim preparacie to witaminy A, kompleks witamin z grupy B, witaminy C, D, E, ale także niacyna, kwas foliowy, żelazo, wapń czy cynk. Wszystkie te składniki powinny znajdować się w syropie w ilości dokładnie według zalecanych przez specjalistów dziennych dawek do spożycia.

Preparaty sprawdzą się między innymi kiedy mamy do czynienia z typowym "niejadkiem", dzieckiem szczególnie chorowitym lub narażonym na częste infekcje, czy takim, które niechętnie zjada owoce czy warzywa. W aptekach mamy spory wybór tego rodzaju specyfików. O konkretną markę można jednak się poradzić na przykład naszego zaufanego pediatry.