Pieluszki tetrowe czy jednorazowe pieluchy

2014-09-15

Wybór pieluszek jest jedną z ważnych decyzji, którą muszą podjąć wszyscy młodzi rodzice w czasie kompletowania wyprawki dla malucha. Chociaż pieluchy jednorazowe cieszą się znacznie większym zainteresowaniem, nadal część osób wybiera tradycyjną tetrę.

Pieluchy z tetry uważane są przede wszystkim za tańsze oraz bardziej ekologiczne. Warto jednak pamiętać, że do kosztów tego rozwiązania należy również doliczyć wydatki związane z praniem i prasowaniem, które wcale nie muszą być małe. Używanie pieluch jednorazowych pozwala także na zaoszczędzenie bardzo dużej ilości czasu, który można wykorzystać na przyjemniejsze zajęcia, na przykład zabawę z maluchem. Rodzice, którym zależy na trosce o środowisko naturalne, mogą poszukać biodegradowalnych pieluszek, które są bardziej ekologicznym rozwiązaniem.

Warto pamiętać, że jednorazowe pieluchy zostały zaprojektowane tak, żeby zapewnić dziecku i rodzicom jak największą wygodę. Jest to więc rozwiązanie, które ma wiele konkretnych zalet pod warunkiem, że jest używane z zachowaniem odpowiedniej higieny.